Üniversite

İzmir Üniversiteleri (Devlet Ve Özel)

Gelecek planlaması ve meslek seçimi noktasındaki en önemli aşamalardan biriside şüphesiz üniversite eğitim zamanıdır.

Devlet ve özel üniversiteler olarak ayırabileceğimiz temel iki kategori vardır. Hemde birçok şehir. Bu şehirler arasında en sık tercih edilenlerden biriside İzmir üniversiteleridir. Şehir üzerinde kendini kanıtlamış ve başarılı insanlar yetiştirmiş birçok eğitim kurumu bulunmaktadır. Sizler için hazırladığımız İzmir üniversitelerinin listesi aşağıda yer almaktadır.

Bakmakta Fayda Var; İstanbul Üniversiteleri

İzmir Üniversitelerinin Listesi

Yukarı’dada belirttiğimiz gibi iki ayrı kategoride inceleyeceğiz; Devlet ve özel üniversiteler olarak

İzmir’deki Devlet Üniversiteleri

İzmir’deki üniversiteler listesinde devlete bağlı eğitim ve öğretim veren üniversitelerin listesi şu şekilde sıralanabilir.

Ege üniversitesi kampüsü ve binası.

  • Bakırçay Üniversitesi
  • Dokuz Eylül Üniversitesi
  • Ege Üniversitesi
  • İzmir Demokrasi Üniversitesi
  • İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi
  • İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü

İzmir’deki Özel Üniversiteler

Burs almaya hak kazanmadığınız süreci ücretli olan eğitim kurumlarıdır. Ücretleri etkileyen birçok faktör vardır. Seçtiğiniz bölüm, ödeme yöntemi ve sıklığı gibi birçok farklı faktör İzmir’deki özel üniversitelerin ücretlerinde farklılıklar gösterilmesine sebep olmaktadır.

  • İzmir Ekonomi Üniversitesi
  • Türk Hava Kurumu Üniversitesi
  • Yaşar Üniversitesi

İzmir Üniversiteleri Neden Tercih Edilmeli

Birçok insana “Türkiye’nin en güzel şehri hangisidir ?” sorusunu sorun. Alacağınız yanıtlar arasında İzmir muhakkak yer alacaktır.

Yaşamın kolay olduğunu söylemek doğru değil. Sonuçta oldukça büyük bir şehirden bahsediyoruz. Ancak bu zorluk bir İstanbul’la eşdeğer veya rekabet halinde değil.

Eğitim alırken çalışmak veya eğitim sonrasında iyi bir iş tecrübesi için ideal şehirlerden birisinin İzmir olduğunu söylemek isterim.

Hem yaşam hemde insanları açısından ülkemizin en güzide şehirlerinden birisidir. Aynı zamanda İzmir üniversitelerinin neredeyse tamamı kendini kanıtlamış ve alanlarında oldukça başarılı eğitim kurumlarıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*