Okul Tanıtımları

Plevne Anadolu Lisesi

1965 yılında eğitim hayatına başlayan Plevne Anadolu Lisesi , Futbolcu Muhammet Demirci , şu an bakanlık görevini sürdürmekte olan Süleyman Soylu gibi bir çok tanınan isme eğitim vermiştir.  Köklü tarihine sayısız başarı sığdıran Plevne Anadolu lisesi,  ismini bulunduğu ilçe Gaziosmanpaşa’dan almaktadır.

Özellikle Türkiye ve yurt dışında bir çok spor dalında aldığı başarılar ile ülkemizi temsil etmekte, bizleri onurlandırmaktadır. Dilerseniz okulumuzla ilgili merak edilen bilgilerin yanıtına geçelim.

Plevne Anadolu Lisesi Nerede ?

İstanbul-Gaziosmanpaşa ilçesinde yer alan Plevne Anadolu Lisesi Merkez Mah. Halitpaşa Cad. No1′de yer almaktadır. “Plevne Anadolu lisesi nerede ?” sorunuzun haritalı yanıtı aşağıda yer almaktadır.

Türkiye’nin En İyi Liselerinden Birisini Yakından Tanıyalım; Beşiktaş Anadolu Lisesi

Plevne Anadolu Lisesi Taban Puanları

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2016 Bilgileri İstanbul / Gaziosmanpaşa
Plevne Anadolu Lisesi Taban Puanı
422.4105
2015 Bilgileri İstanbul / Gaziosmanpaşa
Plevne Anadolu Lisesi Taban Puanı
407.8764 15.8700
2014 Bilgileri İstanbul / Gaziosmanpaşa
Plevne Anadolu Lisesi Taban Puanı
408.8218 12.8400

Plevne Anadolu Lisesi Nasıl Bir Okuldur

Bizzat okulda  2 senede olsa eğitim almış bir öğrencisi olarak ; Öğretmenlerin hepsi tam eğitim/donanımlıdır. Belli bir kısmı Plevne lisesi mezunu olduğu için abi,kardeş ilişkisini görüyor olacaksınız. Ülkemiz adına bir çok siyasetçi ve sporcu yetiştirdiğini düşünürsek, Plevne’nin lise için ne kadar doğru bir tercih olacağına sizde şahit olacaksınız.

Not: Buradan Sayın ve sevgili öğretmenim Barış Abatay’a , kendisiyle azımsanmayacak kadar dalga geçtiğimiz güzel öğretmenimiz Musa Arı’ya binbir selam olsun ! 🙂

Aşağıdaki kırmızı yazılara tıklayarak; Türkiye’nin en iyi liseleri veya diğer liseler hakkında bilgi edinebilirsiniz ! Lise araştırmasında Göz Atmayı unutma !

Çırağan’a Komşu Okul ; Beşiktaş Anadolu Lisesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*