Okul Tanıtımları

İSMEK İle Lise Eğitiminize Katkı Sağlayın

 İstanbul Büyük Şehir belediye tarafınca düzenlenen kurslarda bir çok farklı alanda eğitimler veriliyor. İngilizce eğitiminden web tasarım eğitimine kadar bir çok farklı kategori mevcuttur.

 Her ilçede bulunan İSMEK kurslarına katılarak;  Yeni insanlarla tanışabilir, meslek öğrenebilirİngilizce gibi eğitim programları sayesinde derslerinize katkıda bulunabilirsiniz. 

  Meslek liselerinde yer alan öğrenciler İSMEK merkezlerini muhakkak ziyaret etmelidirler. Okulda ders olarak işledikleri bir çok branş burada’da yer almaktadır. 

 Aynı zamanda Arapça, Almanca gibi diller içinde eğitim verilmektedir. 

İSMEK Bölümleri

Her bölüm, her kurs merkezinde mevcut değildir. Aşağıda bulunan numaralar; O branşta kaç kurs olduğu ile ilgilidir.

Ahşap Teknolojisi (5) – Çocuk Gelişimi ve Eğitimi (9) – Aile ve Tüketici Bilimleri (3) – Büro Yönetim ve Sekreterlik (4) – Bahçecilik (4) – Bilişim Teknolojileri (43) – El Sanatları (86) – Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri (29) – Gazetecilik (1) – Grafik ve Fotoğraf (20) – Gıda Teknolojisi (5) – Giyim ve Üretim (59) – Halkla İlişkiler ve Organizasyon (1) – Kişisel Gelişim ve Eğitim (35) – Harita, Tapu Kadastro (1) – Hukuk (2) – Hasta ve Yaşlı Hizmetleri (4) – Hayvan Sağlığı (1) – Konaklama ve Seyahat Hizmetleri (2) – Müzik ve Gösteri Sanatları (85) – Kuyumculuk Teknolojisi (7) – Muhasebe ve Finansman (12) – Makine Teknolojisi (3) – Matbaa (2) – Okuma Yazma (2) – Seramik ve Cam (5) – Pazarlama ve Perakende (12) – Sanat ve Tasarım (28) – Radyo Televizyonculuk (3) – Sağlık (3) – Spor (5) – Yiyecek İçecek Hizmetleri (45) – Tarım (4) – Yabancı Dil (51) ve Tekstil Teknolojisi alanından 1 Eğitim ile hizmet vermektedir.

ismek

İSMEK Kayıt İşlemleri

Bölümü seçtikten sonra İSMEK Kayıt İşlemleri için; Her hangi bir merkeze giderek veya internet üzerinden ön kayıt gerçekleştirebilirsiniz. Ancak; Kesin kayıt işlemleri için kurs merkezine gitmek zorundasınız.

Gittiğiniz zaman yanınızda T.C. Kimlik Kartınızın olması yeterli olacaktır. Bu kimlik kartı yardımıyla kayıt işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Bazı bölümlere girebilmek için (İngilizce 2. Seviye) deneme sınavına girmeniz gerekebilir. Kurs merkezinden muhakkak tarihleri öğrenin!

Kurslara 5/1 oranında katılım zorunluluğunuz vardır. Kayıt olurken bu durumu göz önünde bulundurun.

Öğrenci Pasaportu

Beşiktaş Anadolu Lisesi

Çapa Fen Lisesi

TEOG Sınavı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*