Okul Tanıtımları

Çırağan’a Komşu; Beşiktaş Anadolu Lisesi – Öğrenci Rehberi


İstanbul’un en güzel bölgelerinden birisinde tarihe ayna tutan Beşiktaş Anadolu Lisesi , bir çok öğrencinin hayallerini süslemektedir. İstanbul’un en güzel manzarasına sahip olan okullardan birisi olan Beşiktaş Anadolu Lise’sinin eğitim kalitesi manzarasından aşağı kalır değildir.

 Çırağan sarayına komşu olan Beşiktaş Anadolu LisesiSultan Abdülaziz tarafından 1871 yılında Serkis Balyan ustaya inşa ettirilmiştir. Yüz yılı aşkın tarihiyle okula adım attığınız andan itibaren yalnızca boğazın ferah kokusu değil , okulun tarih kokan sınıfları ve bahçesi sizi karşılayacaktır.

Çırağan’a Komşu Beşiktaş Anadolu Lisesi

Beşiktaş Anadolu Lisesi hakkında yorumlarını bekliyoruz. Fikirlerin önemli 🙂

Okulun Tanıtım Videosu Sayfanın Altında Yer Almaktadır. İçeriği okuduktan sonra bilgi edinebilirsiniz.

 21. yüz yıla aydın ve çağdaş bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Beşiktaş Anadolu Lisesi , bu uğurda okulun içerisine labaratuarlar, ferah sınıflar ile hiç şüphesiz Türkiye’nin en kaliteli liseleri arasında gösterilmektedir.

 BAL kısaltmasının kullanıldığı okulda eğitim almak için can atan bir çok öğrencinin aklında soru işaretleri şimdiden kafa karıştırmaya başlamıştır.” Beşiktaş Anadolu Lisesinin taban puanı kaç? ” sorusu belkide en popüler sorular arasında yer almaktadır.

Peki, Beşiktaş Anadolu Lisesi taban puanları kaç ? Lise.net olarak sorunuzu yanıtlıyoruz !

 

Beşiktaş Anadolu Lisesi Taban Puanları

Aşağıdaki liste; Yıl,yıl ayrılmıştır. 2018 taban puanları daha sonra eklenecektir.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2016 Bilgileri İstanbul / Beşiktaş
Beşiktaş Anadolu Lisesi Taban Puanı
481.9021
2015 Bilgileri İstanbul / Beşiktaş
Beşiktaş Anadolu Lisesi Taban Puanı
480.5475 2.2000
2014 Bilgileri İstanbul / Beşiktaş
Beşiktaş Anadolu Lisesi Taban Puanı
478.8597

Görüldüğü üzere okulu kazanmak pekte kolay değil. Ancak seçili öğrencilerin girebileceği Beşiktaş Anadolu lisesinde unutulmaz anılar ve hatıralar sizi bekliyor olacak.

Beşiktaş Anadolu Lisesi 2017 Taban Puanı

Yazının yayınlanacağı tarih itibariyle bu soruya cevap vermek ne yazık ki mümkün değildir. Ancak diğer yılların taban puanlarını incelediğimizde karşımıza bir kaç fikir, tahmin çıkmaktadır.

 Beşiktaş Anadolu Lisesi taban puanı 2016 yılında 481.9021‘dir. Önceki yıllara oranla taban puanın bir veya iki birim arttığını görüyoruz.

Buradan yola çıkarak Beşiktaş Anadolu Lisesi 2017 taban puanın 480/483 arasında olacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

Beşiktaş Anadolu Lisesi Tanıtım Videosu

Yorumlarınızı yazarak;  Lise hakkındaki yorumunuzu yapabilirsiniz. Unutmayın ! Yapacağınız her yorum; Belki bir öğrencinin fikrini değiştirecektir.

Aynı zamanda Youtube kanalımıza abone olarak lise tanıtımlarına ulaşım sağlayabilirsiniz.2017 taban puanı açıklandığında öğrenmek için ; Yorum yapabilir , sitemizi sık kullanılanlar arasında ekleyerek en son güncellemelerden ve diğer okullar hakkında bilgilerden ilk siz haberdar olabilirsiniz.

This Post Has 9 Comments

 1. Nazmi Reply

  Puanı çok yksek olmasa keşke 🙁 hayaller Beşiktaş Anadolu hayatlar endüstiri meslek

 2. çiğdem Reply

  istanbul beşiktaş.ta bulunan bence istanbul.un en güzel lisesi..sakıp sabancı ve beşiktaş atatürk.ten puan olarak bir tık daha geride olmasına rağmen yakında onları sollarsa hiç şaşırmam.binbir çeşit asırlık ağaçlarla dolu bahçesinde sincaplarla göz göze gelip boğazın eşsiz manzarasında dalgaların sesinde martıların çığlıkları arasında geçen gemileri seyrederek hayaller kuracağınız,tarih kokan asırlık sınıflarında kaliteli öğretmenlerin derslerini dinleyeceğiniz eşsiz bir lisedir.

 3. ilayda Reply

  tarih…huzur…boğaz..bahçe..yıllanmış ağaçlar…sincaplar….deniz..dalgalar..martılar…süper hocalar…harbi arkadaşlar…işte beşiktaş anadolu lisesi..bal.lı olmak ayrıcalıktır…

 4. Pingback: Pertevniyal Lisesi || Başarının Adresi | Lise.Net

 5. Pingback: AÖL Adana İletişim Büroları (Halk Eğitim Merkezleri) | Lise.Net

 6. Pingback: TEOG Sınavı

 7. Ibrahim Balli Reply

  Beşiktaş anadolu lisesi. . Duygularım depresti

 8. Pingback: AÖL-MAÖL İletişim Hattı (Destek) | Lise.net

 9. Pingback: Lise Rehberi « Kimya Eğitim Sitesi Test Soruları Konular Haberler ve Firmalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*