Açık Öğretim Lisesi

Açık Lise Sınav Sonuçları Açıklandı Mı ?

Açık Lise Sınav Sonuçları Açıklandı Mı ? My rating: 5 out of 5

Sınav sonuçlarının getirdiği kredilerin lise eğitimimizi tamamlayamıyoruz. Haliyle Açık lise sınav sonuçları en merak edilen sorulardan birisi halini alıyor.

Mezun olmak elbette en büyük hedeflerimizden birisidir. Ancak yeterli krediler olmaksızın mezun olmak maalesef mümkün değildir. Açıköğretim Lisesi Mezuniyet Şartlarını öğrenmek için makalemizin devamına göz atmalısınız.

Kayıt Tarihlerinin Kaçırmamak İçin; 2018 Yılı Açık Lise İş Takvimi

Açık Lise Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?

Öncelikle sınav sonrasındaki ortalama süre 1 aydır. Ancak yaz dönemlerindeki (3. dönem) sınavlar daha erken açıklanır.

Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı açıklamada bu seneki sınav sonuçlarının 31 Temmuz 2018 tarihinde açıklayacağını ilan etti.

Açık lise sınav sonuçlarını gördükten sonra mezun olup, olmayacağını merak eden öğrencilerimiz yazının devamını okuyabilirler.

Sınav Sonuçlarını Ziyaret Etmek İçin Açık Öğretim Lisesi Öğrenci Girişini Kullanabilirsiniz; http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx

Açık Lise Mezuniyet Şartları Nelerdir ?

Evet, sanırım en can alıcı sorularda biriside budur. AÖL mezuniyet kredilerini iki farklı aşamada değerlendirmek daha sağlıklı olacaktır. Açık Öğretim Liseleri ve Mesleki Açık Öğretim Liselerinin mezuniyet kredileri arasında fark vardır.

Mesleki açıköğretim lisesi öğrencileri, kültür derslerinden yeteri kredileri toplasalar dahi bu durum mezun olacakları anlamına gelmemektedir. Sadece açıköğretim lisesi sınav sonuçları değil, örgün eğitimden aldıkları puanlarda mezuniyeti elde edip, edemeyeceklerini belirler.

  1. Öğrenim gördüğü toplam dönemin en az 8 veya üzeri olması,
  2. Toplam kazanılan kredinin en az 192 veya üzeri olması,
  3. Ortak derslerin tamamını başarması yada muaf olması, (Dil ve Anlatım dersinde muafiyet yoktur. Bu dersin mutlaka başarılması gerekir),
  4. Açık Öğretim Lisesinde en az bir dönem sınava girmiş olması, gerekmektedir.

Önemli Not : Sınav tarihleri ve kayıt tarihlerini takip etmeyi ihmal etmeyin. Aksi takdirde döneminiz haliyle okuyacağınız yıl sayısı artacaktır.  Eğer ki yeni kayıt olacaksanız ” Açık lise kayıt şartları ” kısmına tıklayarak detaylı ve basit haliyle kolaylıkla bilgi edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*