Açık Öğretim Lisesi

Açık Lise Devamsızlık Sorunu

Örgün eğitimde olduğu gibi açık lise devamsızlık hakkında birçok kirli bilgi yer almaktadır. Açık lise öğrencilerinin dikkatini çeken konulardan birisi olan devamsızlığı iki farklı alanda incelememiz mümkündür. Mesleki açık öğretim liseleri ve bildiğimiz ismiyle açık öğretim lisesi olarak incelemek daha sağlıklı olacaktır.

Açık Lise Devamsızlık Hakkı

Açık Öğretim Lisesi: Örgün eğitim zorunluluğu olmadığı için devamsızlık gibi bir sorunun söz konusu olması mümkün değildir. Kredi kazanmak için sınavlara girmeniz yeterli olacaktır.

Bakmakta Fayda Var: Açık Lise İş Takvimi

Mesleki Açık Öğretim Lisesi: Akşam liselerinde sadece kültür derslerinden sorumlu değilsiniz. Mesleki derslere katılım zorunluluğunuz olduğu için devamsızlık sorunu karşımıza çıkmaktadır.

Mesleki açık öğretim liselerinde gireceğiniz kültür sınavlarının yanı sıra okullarda girdiğiniz dersler üzerinden sınavlar gerçekleştirilmektedir. Haliyle devam zorunluluğunuz bulunmaktadır.

Mesleki Açık Lise Devamsızlık Hakkı Ne Kadar ?

Öncelikle devamsızlıktan dolayı dersten kalacağınızı hatırlatarak başlamak isterim. Aşağıda yer alan kaynak maol.meb.gov.tr adresinden alınmıştır.

Merak ettiğiniz soruları yorumlar alanında sorabilirsiniz. Aynı gün içerisinde yanıt garantisi !

 Devamsızlık hakkımızı aşağıdaki yöntem sayesinde kolaylıkla hesaplayabiliriz;

“Mesleki Açık Lise Yüzyüze Eğtimde derslere devam etme zorunluluğu vardır. Bu nedenle derslerde yoklama alındığından öğrencilerimizin derslere katılmaları zorunludur. Mesleki Açık Lisede devamsızlık her dersin kredisine göre belirlenir ve derstten kalma durumu ortaya çıkar. Örneğin Mesleki Gelişim dersi 2 kredidir. I. dönem 18 hafta olduğu için;

2 kredi x 18 hafta = 36 saat”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*