Açık Öğretim Lisesi

Kayıt Yenileme

 Açık lisede eğitim yaşamına devam edebilmeniz için yıllın belli dönemlerinde kayıt yenileme  işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Eğer unutur veya kaydınızı güncellemezseniz; Kayıt durumunuz donacak, ders seçimi yapamayacaksınız !  Elbette böyle bir durumla karşılaşmak istemezsiniz.

Açık lise kayıt yenileme işlemlerinin oldukça kısa sürdüğünü , dakikalar içerisinde kolaylıkla gerçekleştirebileceğinizi hatırlatmakta fayda var. Aşağıda aşamalar birer,birer anlatılmaktadır.  Aklınızda kalan sorular için lütfen YORUMLARA sorunuzu yazın. Yanıtlamaktan memnuniyet duyacağız.

                                           Kayıt Yenileme İşlemleri En Yalın Haliyle Aşağıda Yer Almaktadır.

 

Açık Öğretim Liseleri 1. Dönem Kayıt Yenileme Aşamaları (1. Dönem – 2. Dönem – 3. Dönem)

Kayıt Yenileme Ücretlerinin Yatırılması

Yıl,yıl ücretler değişebilmekle beraber 2016-2017 Eğitim yılı için belirlenen ücret; 30 Türk Lirasıdır. İlginç bir tavsiye gibi gelse bile , yanınızda tam 30 lira bulunmalıdır. Bazen ATM’ler para üstü vermeyebiliyor.

  1.  Kayıt yenileme ücretleri devlet bankalarına yatırılmaktadır. Halk Bank , Ziraat Bankası veya Vakıf Bank ATM veya şubelerinden AÖL kayıt yenileme ücretini yatırabilirsiniz. Telefon numaranız ve T.C. Kimlik numaranızı girerek, kayıt yenilemeniz için gereken tutarı yatırabilirsiniz. İşlemleri adım,adım tarif edemiyoruz. Sebebiyse; ATM’ler arası işlemlerin veya tuş kombinasyonlarının farklı olmasından kaynaklanmaktadır.
  2. Belli dönemlerde Halk Eğitim Merkezi veya Mesleki dersleri gördüğünüz okulun hesabına 5 Türk Lirası yatırmanız gerekmektedir. Okulların veya Halk Eğitim Merkezilerinin hesap bilgileri farklı olduğu için muhakkak telefondan bilgileri almalısınız!

Açık Öğretim Lisesi Kayıt Yenilemesi İçin Merkezlere/Okulunuza Gidin

Burada yapmanız gereken şey çok basit ; Makbuzları alıp , Halk Eğitim Merkezlerine veya kayıtlı olduğunuz okula gitmeniz gerekmektedir. Görevli eğitmen veya memura makbuzları teslim edip, kayıt yenileme işlemlerini tamamlamış olacaksınız.

NOT : Açık lise 1. – 2. ve 3. kayıt yenilemesi  içinde geçerlidir !

UYARI :  Muhakkak açık lise öğrenci girişini kullanarak kontrol edin ! Olası bir hata üzücü sonuçlara sebebiyet verebilir !

Açık Lise Kayıt Yenileme Tarihleri 

2016-2017 Eğitim Öğretim yılı I. Dönem kayıt yenileme işlemleri 05 Eylül-09 Ekim 2016
2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı II. dönem kayıt yenileme işlemleri 30 Ocak-08 Şubat 2017
2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı III. dönem kayıt yenileme işlemleri 08-18 Mayıs 2017

This Post Has 2 Comments

  1. yakup Reply

    kayıt için beni uyarmanız lazım bana sadece bunu sizden istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*